Dl
Dm
Dc
Dj
Dv
Ds
Dg
març
març
març
març
març
1
2
3
TAREAS PR 4
Tot el dia
03/04/2023-05/04/2023
PR4: Adelantar libro de lectura
CINEFÓRUM 1BAC Y 1BAH
11:15 -15:15
03/04/2023
Todo el alumnado de los dos grupos de primero de bachillerato.
La sesión se realizará entre las 11:15 y 15:15 horas en el salón de actos del centro.
Profesorado implicado: Carolina del Amo y José Félix Baselga
4
5
Tareas Lengua castellana y Literatura 3º ESO C (alumnos con partes)
Tot el dia
05/04/2023
Fotocopia del texto La mayor de las exploraciones : realizar las actividades 2, 3, 4 y 7.
Tasques de valencià per a 2n B i 4t B
08:00 -13:00
05/04/2023
L’alumnat que no assisteix a l’eixida de senderisme perquè té parts d’amonestació ha d’acabar l’activitat de les cançons que estàvem fent a classe. Si l’han acabada, han de fer un text argumentatiu amb arguments a favor i en contra de manar deures durant les vacances escolars.
Tareas ámbito sociolingüístico 1 ESO (alumnado con partes)
08:30 -13:00
05/04/2023
Libro de texto ámbito sociolingüístico 1 trimestre
Lectura de las páginas 80 y 81
Actividades:
-Página 92: 2, 3, y 4
Página 93: 7, 9, 11, 12, 13 y 14
Matemàtiques 3ESO A i B (Amparo)
09:00 -13:00
05/04/2023
Pàgina 128 Exercici 11 (resoldre pel mètode gràfic i classificar els sistemes d’equacions)
Matemàtiques 2ESO A i C
09:00 -13:00
05/04/2023
Fitxa repàs que hi ha a la sala de professors
Tasques matemàtiques 1r C
09:00 -14:00
05/04/2023
Tenen una fitxa de fraccions a aules (ells ja ho saben)
Tasques castellà 3er B
09:00 -13:00
05/04/2023
Fitxa sintaxis: fer les oracions marcades per a les vacances
1er B àmbit sociolongüístic
09:00 -13:00
05/04/2023
Pàg. 45-ex. 45
Pàg. 46-ex. 46,47,48,49
Pàg. 47-ex. 50,51,52
Pàg. 48-ex. 53,54
Tasques mates 3r ESO A.
09:00 -12:00
05/04/2023
L’alumnat que no participa a la Ruta del Cid per tindre parts d’amonestació ha de fer les següents tasques:
Exercici 55 de la pàgina 137.
Exercicis 23, 24 i 25 de la pàgina 132.
Exercici 27 de la pàgina 133.
JORNADES CULTURALS
09:00 -14:00
05/04/2023
No additional detail for this event.
Més esdeveniments Tareas Lengua castellana y Literatura 3º ESO C (alumnos con partes)
Tot el dia
05/04/2023
Fotocopia del texto La mayor de las exploraciones : realizar las actividades 2, 3, 4 y 7.
Tasques de valencià per a 2n B i 4t B
08:00 -13:00
05/04/2023
L’alumnat que no assisteix a l’eixida de senderisme perquè té parts d’amonestació ha d’acabar l’activitat de les cançons que estàvem fent a classe. Si l’han acabada, han de fer un text argumentatiu amb arguments a favor i en contra de manar deures durant les vacances escolars.
Tareas ámbito sociolingüístico 1 ESO (alumnado con partes)
08:30 -13:00
05/04/2023
Libro de texto ámbito sociolingüístico 1 trimestre
Lectura de las páginas 80 y 81
Actividades:
-Página 92: 2, 3, y 4
Página 93: 7, 9, 11, 12, 13 y 14
Matemàtiques 3ESO A i B (Amparo)
09:00 -13:00
05/04/2023
Pàgina 128 Exercici 11 (resoldre pel mètode gràfic i classificar els sistemes d’equacions)
Matemàtiques 2ESO A i C
09:00 -13:00
05/04/2023
Fitxa repàs que hi ha a la sala de professors
Tasques matemàtiques 1r C
09:00 -14:00
05/04/2023
Tenen una fitxa de fraccions a aules (ells ja ho saben)
Tasques castellà 3er B
09:00 -13:00
05/04/2023
Fitxa sintaxis: fer les oracions marcades per a les vacances
1er B àmbit sociolongüístic
09:00 -13:00
05/04/2023
Pàg. 45-ex. 45
Pàg. 46-ex. 46,47,48,49
Pàg. 47-ex. 50,51,52
Pàg. 48-ex. 53,54
Tasques mates 3r ESO A.
09:00 -12:00
05/04/2023
L’alumnat que no participa a la Ruta del Cid per tindre parts d’amonestació ha de fer les següents tasques:
Exercici 55 de la pàgina 137.
Exercicis 23, 24 i 25 de la pàgina 132.
Exercici 27 de la pàgina 133.
JORNADES CULTURALS
09:00 -14:00
05/04/2023
No additional detail for this event.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
VIATGE A LLERENA, PROJECTE “CUENTA CONMIGO”
Tot el dia
18/04/2023
El professorat participant és el següent: Tania López i Rosa Martínez.
L’alumnat participant és el següent, tingueu-ho en compter per a ficar les faltes o si feu algun examen:
Paula Jiménez Ruiz (1 ESO D)
Marlon Falcon Mendoza (1 ESO B)
Leire Saravia Alba (2 ESO C)
Ana Estellés Martínez (2 ESO C)
África Kaba Sarrión (2 ESO B)
Nancy Anaya (FPB 1)
19
VIATGE A LLERENA, PROJECTE “CUENTA CONMIGO”
Tot el dia
19/04/2023
El professorat participant és el següent: Tania López i Rosa Martínez.
L’alumnat participant és el següent, tingueu-ho en compter per a ficar les faltes o si feu algun examen:
Paula Jiménez Ruiz (1 ESO D)
Marlon Falcon Mendoza (1 ESO B)
Leire Saravia Alba (2 ESO C)
Ana Estellés Martínez (2 ESO C)
África Kaba Sarrión (2 ESO B)
Nancy Anaya (FPB 1)
IX Trobada d’alumnat UNESCO (Petrer)
09:00 -19:00
19/04/2023-20/04/2023
Alumnat participant (Voluntariat RRRacoNets i Corresponsals Joves de la Mancomunitat de les Valls:
3r ESO B
Arnau Balanzá Guerra
Anna Puig Torrente
Sabina Turégano Badenes
4t ESO A
Alícia Bosque Polo
Martina Sánchez Pérez
Reserva: José Álvarez Peña (3r ESO B)
Professor acompanyant:
Israel Rodríguez
20
VIATGE A LLERENA, PROJECTE “CUENTA CONMIGO”
Tot el dia
20/04/2023
El professorat participant és el següent: Tania López i Rosa Martínez.
L’alumnat participant és el següent, tingueu-ho en compter per a ficar les faltes o si feu algun examen:
Paula Jiménez Ruiz (1 ESO D)
Marlon Falcon Mendoza (1 ESO B)
Leire Saravia Alba (2 ESO C)
Ana Estellés Martínez (2 ESO C)
África Kaba Sarrión (2 ESO B)
Nancy Anaya (FPB 1)
21
VIATGE A LLERENA, PROJECTE “CUENTA CONMIGO”
Tot el dia
21/04/2023
El professorat participant és el següent: Tania López i Rosa Martínez.
L’alumnat participant és el següent, tingueu-ho en compter per a ficar les faltes o si feu algun examen:
Paula Jiménez Ruiz (1 ESO D)
Marlon Falcon Mendoza (1 ESO B)
Leire Saravia Alba (2 ESO C)
Ana Estellés Martínez (2 ESO C)
África Kaba Sarrión (2 ESO B)
Nancy Anaya (FPB 1)
1º BATX C Colaboración en la Jornada del Plan de convivencia primaria/secundaria. Faura
Tot el dia
21/04/2023
El grupo de 1º BATX C acudirá al pabellón de Faura de 8:00 a 14:00 h para ayudar en la organización de la jornada deportiva que se celebrará allí con el alumnado de 1º de ESO y el alumnado de 6º de primaria.
Alumnado de 1º de ESO que NO acudirá a la acampada:
1º ESO A
Alex Alarcón
Empar Badía
Norma Bertolo
Luciano García
Yeray Gonzalez
Oumaima Hannoun
Arantxa Martinez
Pablo Real
Andrea Martinez
Adrian Martinez
Marina Parra
Andrea Pérez
Diego Ribelles
Sandra Rodriguez
Vanessa Villar
1º ESO B
Eric Arjona
Carla Barceló
Rafa Borja
Daniel BudaRaquel Dumitra
Marlon Falcón ( Está en el viaje de Contamos contigo)
Alba Herrero
Erica Lemos
Adam Kidar
Naiara Moñogil
Itziar Miró
Sergi Moreno
Enma Padierna
Ainhoa Tarazona
Daniel Peiró
Naiara Mañogil
Lidia Rodriguez
Nacho Sales
1º ESO C
Cristian Badenes
Julio Casero ( Se ha ido a otro centro)
Cristian Fernando Pérez
Erik Trufan
Laura Domingo
Aitana Gómez
Daniela Gonzalez
Lucas Skot
Jesús Martínez
Javi Teletxea
Mar García
Raúl Calvo
Jose Enrique Muñoz
1º ESO D
María Albert
Diana Campos
Sara Espino
Santi Gollart ?
Joel Gómez
Paula Jimenez ( Contamos contigo)
Mohamed Kasmi
Antonio Martínez
Christian Moreno
Hugo Gómez
Aaron ALcazar
Abde Abassi
1º ESO E
Ainara Cuesta
JOrge Falcó
Ruben Lázaro
Miguel MOles
Yasser Bahij
Iker Gómez
Irene Martínez
Rafaela Hernandez
Viatge a Barcelona (alumnat de Literatura universal1r de Batxillerat)
08:00 -16:00
21/04/2023-24/04/2023
Visita als llocs més emblemàtics de Barcelona.
Posada en pràctica de les rutes literàries treballades a l’aula.
Participació en les activitats literàries programades a la Diada de Sant Jordi.
Alumnes participants:
Carmen Alabadí
Raquel Alarcó
Ismail El Marzouki
Nerea Espinosa
Professora acompanyant:
Olga Gargallo
Acampada Faura. Plan de transición.Viernes,21 Abril
08:00 -13:00
21/04/2023
El profesorado acompañante será:
David Ferrandis y Cristina Membrado
El alumnado que no viene a la actividad ha de venir al instituto. A continuación se detalla las personas que por partes o porque han decidido no venir a la actividad, han de acudir al centro la mañana del viernes:
1º ESO A
Alex Alarcón
Empar Badía
Norma Bertolo
Luciano García
Yeray Gonzalez
Oumaima Hannoun
Arantxa Martinez
Pablo Real
Andrea Martinez
Adrian Martinez
Marina Parra
Andrea Pérez
Diego Ribelles
Sandra Rodriguez
Vanessa Villar
1º ESO B
Eric Arjona
Carla Barceló
Rafa Borja
Daniel BudaRaquel Dumitra
Marlon Falcón ( Está en el viaje de Contamos contigo)
Alba Herrero
Erica Lemos
Adam Kidar
Naiara Moñogil
Itziar Miró
Sergi Moreno
Enma Padierna
Ainhoa Tarazona
Daniel Peiró
Naiara Mañogil
Lidia Rodriguez
Nacho Sales
1º ESO C
Cristian Badenes
Julio Casero ( Se ha ido a otro centro)
Cristian Fernando Pérez
Erik Trufan
Laura Domingo
Aitana Gómez
Daniela Gonzalez
Lucas Skot
Jesús Martínez
Javi Teletxea
Mar García
Raúl Calvo
Jose Enrique Muñoz
1º ESO D
Diana Campos
Joel Gómez
Paula Jimenez ( Contamos contigo)
Mohamed Kasmi
Antonio Martínez
Hugo Gómez
Aaron ALcazar
Abde Abassi
1º ESO E
JOrge Falcó
Ruben Lázaro
Miguel MOles
Yasser Bahij
Iker Gómez
Rafaela Hernandez
Més esdeveniments VIATGE A LLERENA, PROJECTE "CUENTA CONMIGO"
Tot el dia
21/04/2023
El professorat participant és el següent: Tania López i Rosa Martínez.
L’alumnat participant és el següent, tingueu-ho en compter per a ficar les faltes o si feu algun examen:
Paula Jiménez Ruiz (1 ESO D)
Marlon Falcon Mendoza (1 ESO B)
Leire Saravia Alba (2 ESO C)
Ana Estellés Martínez (2 ESO C)
África Kaba Sarrión (2 ESO B)
Nancy Anaya (FPB 1)
1º BATX C Colaboración en la Jornada del Plan de convivencia primaria/secundaria. Faura
Tot el dia
21/04/2023
El grupo de 1º BATX C acudirá al pabellón de Faura de 8:00 a 14:00 h para ayudar en la organización de la jornada deportiva que se celebrará allí con el alumnado de 1º de ESO y el alumnado de 6º de primaria.
Alumnado de 1º de ESO que NO acudirá a la acampada:
1º ESO A
Alex Alarcón
Empar Badía
Norma Bertolo
Luciano García
Yeray Gonzalez
Oumaima Hannoun
Arantxa Martinez
Pablo Real
Andrea Martinez
Adrian Martinez
Marina Parra
Andrea Pérez
Diego Ribelles
Sandra Rodriguez
Vanessa Villar
1º ESO B
Eric Arjona
Carla Barceló
Rafa Borja
Daniel BudaRaquel Dumitra
Marlon Falcón ( Está en el viaje de Contamos contigo)
Alba Herrero
Erica Lemos
Adam Kidar
Naiara Moñogil
Itziar Miró
Sergi Moreno
Enma Padierna
Ainhoa Tarazona
Daniel Peiró
Naiara Mañogil
Lidia Rodriguez
Nacho Sales
1º ESO C
Cristian Badenes
Julio Casero ( Se ha ido a otro centro)
Cristian Fernando Pérez
Erik Trufan
Laura Domingo
Aitana Gómez
Daniela Gonzalez
Lucas Skot
Jesús Martínez
Javi Teletxea
Mar García
Raúl Calvo
Jose Enrique Muñoz
1º ESO D
María Albert
Diana Campos
Sara Espino
Santi Gollart ?
Joel Gómez
Paula Jimenez ( Contamos contigo)
Mohamed Kasmi
Antonio Martínez
Christian Moreno
Hugo Gómez
Aaron ALcazar
Abde Abassi
1º ESO E
Ainara Cuesta
JOrge Falcó
Ruben Lázaro
Miguel MOles
Yasser Bahij
Iker Gómez
Irene Martínez
Rafaela Hernandez
Viatge a Barcelona (alumnat de Literatura universal1r de Batxillerat)
08:00 -16:00
21/04/2023-24/04/2023
Visita als llocs més emblemàtics de Barcelona.
Posada en pràctica de les rutes literàries treballades a l’aula.
Participació en les activitats literàries programades a la Diada de Sant Jordi.
Alumnes participants:
Carmen Alabadí
Raquel Alarcó
Ismail El Marzouki
Nerea Espinosa
Professora acompanyant:
Olga Gargallo
Acampada Faura. Plan de transición.Viernes,21 Abril
08:00 -13:00
21/04/2023
El profesorado acompañante será:
David Ferrandis y Cristina Membrado
El alumnado que no viene a la actividad ha de venir al instituto. A continuación se detalla las personas que por partes o porque han decidido no venir a la actividad, han de acudir al centro la mañana del viernes:
1º ESO A
Alex Alarcón
Empar Badía
Norma Bertolo
Luciano García
Yeray Gonzalez
Oumaima Hannoun
Arantxa Martinez
Pablo Real
Andrea Martinez
Adrian Martinez
Marina Parra
Andrea Pérez
Diego Ribelles
Sandra Rodriguez
Vanessa Villar
1º ESO B
Eric Arjona
Carla Barceló
Rafa Borja
Daniel BudaRaquel Dumitra
Marlon Falcón ( Está en el viaje de Contamos contigo)
Alba Herrero
Erica Lemos
Adam Kidar
Naiara Moñogil
Itziar Miró
Sergi Moreno
Enma Padierna
Ainhoa Tarazona
Daniel Peiró
Naiara Mañogil
Lidia Rodriguez
Nacho Sales
1º ESO C
Cristian Badenes
Julio Casero ( Se ha ido a otro centro)
Cristian Fernando Pérez
Erik Trufan
Laura Domingo
Aitana Gómez
Daniela Gonzalez
Lucas Skot
Jesús Martínez
Javi Teletxea
Mar García
Raúl Calvo
Jose Enrique Muñoz
1º ESO D
Diana Campos
Joel Gómez
Paula Jimenez ( Contamos contigo)
Mohamed Kasmi
Antonio Martínez
Hugo Gómez
Aaron ALcazar
Abde Abassi
1º ESO E
JOrge Falcó
Ruben Lázaro
Miguel MOles
Yasser Bahij
Iker Gómez
Rafaela Hernandez
22
23
24
25
Salida al codoval 1r ESO A
09:00 -11:00
25/04/2023
Salida a regar al codoval.
La salida está programada para todo el alumnado de 1r ESO A., el próximo martes 25 de abril.
Saldremos del centro a las 8.55h, y volveremos a la hora del patio (aproximadamente). El profesorado afectado ya está avisado.
Profesores acompañantes: Hugo Pons y Arantxa Blasco
26
27
28
29
30